Teatr Bez GranicTeatr Bez Granic

Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca

AUTOR - ALEKSANDER FREDRO

ADAPTACJA, REŻYSERIA, KOSTIUMY - JADWIGA GRUDZIŃSKA

SCENOGRAFIA, OPRAWA PLASTYCZNA - TOMASZ GAWOR

MUZYKA, PRZYGOTOWANIE WOKALNE - PIOTR MORAWSKI

SŁOWA PIOSENEK - LECH KOTWICZ

ASYSTENT REŻYSERA - JAGNA ANTAS

ZDJĘCIA - KRZYSZTOF KUCHARCZYK

STRONA INTERNETOWA - TOMASZ KUCHARCZYK

 

OBSADA

  • Gustaw - Mateusz Moskała
  • Aniela - Jagna Antas
  • Klara - Weronika Pilszak / Julia Dwornik
  • Albin - Maksym Gadka
  • Pani Dobrójska - Teresa Antas
  • Radost - Robert Oleksy
  • Julcia - Nikola Pijaska
  • Służąca - Agata Patora
  • Pokojówka - Julia Dwornik / Weronika Pilszak

Brawurowa premiera sztuki Aleksandra Fredry okraszona piosenkami…
(JAK) ZAWODOWCY

Żyjemy w radosnym napięciu – tak aktorzy bielskiego „Teatru Bez Granic”, mieszczącego się w Domu Kultury Włókniarzy określali swoją sytuację tuż przed kolejną premierą. Zgrany zespół teatru, który współtworzą głównie młodzi aktorzy oraz pasjonaci, od lat prowadzi wprawną ręką reżyserką Jadwiga Grudzińska, ale w opinii wielu osób, poszukujących scenicznej świeżości, jakościowy skok inscenizacyjny, będący ważnym krokiem w rozwoju tożsamości artystycznej „pograniczników” dokonał się w czasach niedawnego rewelacyjnego wystawienia „Skrzypka na dachu” (Na wiosnę można spodziewać się kolejnych przedstawień tego frekwencyjnego hitu).

Listopadowa premiera – co warte podkreślenia: na zawodowych deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i owacją na stojąco. Taka sytuacja nie jest efektem kredytu zaufania udzielonego na wyrost przez przyjazną widownię, ale wymiernym skutkiem ciężkiej pracy całego zespołu i talentu inscenizatorów, co zaowocowało salwami śmiechu i dobrze spędzonym czasem. Na energię spektaklu złożyły się dobrze wykonane zadania aktorskie w budowaniu poszczególnych postaci, znaczące zwłaszcza przy tak dużym materiale tekstowym oraz humor, odpowiednio, z wyczuciem rozłożone pauzy, prosta, stylowa scenografia a także autorskie piosenki uzupełniające klasyczny tekst.

„Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca” w reż. Jadwigi Grudzińskiej. Premiera: 25 listopada 2019

(lk)
Bielski Rynek nr 12/67 w grudzień 2019.

COR na premierze!

W miniony poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć w Teatrze Polskim na premierze "Ślubów panieńskich". Ta klasyka polskiej komedii w wykonaniu aktorów i aktorek Teatru Bez Granic była prawdziwym majstersztykiem. Publiczność co rusz wybuchała śmiechem, a spektakl zakończył się (zasłużonymi) owacjami na stojąco. Mimo że komedia Fredry liczy sobie ponad 180 lat, to widać, że nie traci na aktualności, a zawiłości relacji damsko-męskich bawić mogą nieustannie. Wśród niezwykle utalentowanych aktorów znalazła się nasza uczennica Weronika Pilszak, która zagrała jedną z głównych kobiecych ról (doskonała kreacja Klary). Jesteśmy bardzo dumni.

Liceum Ogólnokształcace COR

Ta strona używa plików Cookies. Więcej informacji o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce znajdziesz tutaj